Uczniowie SP 8 opracowali przewodnik po dzielnicy
Dodane przez wirek dnia Czerwiec 10 2010 00:06:23Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudzie Śląskiej - Wirku w ramach projektu "Wirek oczami uczniów" przygotowali przewodnik po zabytkach, historii i kulturze dzielnicy.

Projekt "Wirek oczami uczniów" ma na celu przybliżyć młodym ludziom, mieszkańcom dzielnicy Wirek miasta Ruda Śląska, przeszłość ich „małej ojczyzny”. Uczniowie przez kilka miesięcy uczestniczyli w warsztatach i wycieczkach, w czasie których gromadzili materiały potrzebne do stworzenia wirtualnego przewodnika po historii i zabytkach Wirku w formie strony internetowej.

Organizatorzy pragną wyrazić podziękowanie wszystkim osobom, które okazały nam życzliwość. W szczególności należą się one: Proboszczowi parafii ewangelicko-augsburskiej Księdzu Marcinowi Brzósce, Proboszczowi parafii p.w. św. Wawrzyńca i Antoniego, Księdzu Franciszkowi Zającowi, Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wirku Panu Krystianowi Gałuszce oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 3 im. Świętego Łukasza, Panu Wiesławowi Jagielskiemu.

Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy poświęcili wiele godzin swego wolnego czasu na wspólne odkrywanie przeszłości Wirku oraz przekładanie zdobytej wiedzy na internetowy przewodnik.

Zobacz zdjęcia

Uczniowie na wycieczce w kościele ewangelicko-augsburskim w Wirku